مدرسه ۶ کلاسه شهید عبدالمهدی امیدی روستای جواران رابر به عنوان پروژه برتر نوسازی مدارس کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش در ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری رابر،مراسم بهره برداری از طرح‌های بزرگ عمرانی، اشتغال روستایی و عشایری و مسکن روستایی در چند استان کشور به صورت همزمان با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد.

 

بدین ترتیب، همزمان با افتتاح مدرسه شهید عبدالمهدی امیدی روستای جواران، ۹۱۳ پروژه روستایی با ۳ هزار و ۹۳۳ کلاس درس به مساحت ۴۲۰ هزار مترمربع مساحت و ۷۸۰ میلیارد تومان اعتبار  با حضور وزیر آموزش و پرورش، استاندار کرمان، مسئولان استانی و شهرستانی در این ارتباط تصویری با رئیس جمهور افتتاح شد.

 

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این ارتباط تصویری از محل زادگاه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در حضور رئیس جمهور سخن گفت.

 

او در این ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهوری با افتتاح مدرسه ۶ کلاسه شهید عبدالمهدی امیدی روستای جواران از توابع شهرستان رابر، پایان مدارس خشت و گلی در استان کرمان را اعلام کرد.

 

حاجی میرزایی با اعلام اینکه سنگ بنای عدالت در جامعه توزیع فرصت‌های آموزشی است، تعداد مدارس شبانه روزی را بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ مدرسه اعلام کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: نوآموزان پیش دبستانی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم از ۸۹ هزار نفر به ۲۲۳ هزار نفر افزایش یافته اند.

حاجی میرزایی بیان داشت: دانش آموزان روستایی در دولت تدبیر و امید، ۲۳ درصد رشد یافته اند و بیش از ۳ هزار ۲۰۰ مدرسه شبانه‌روزی در روستا ایجاد و ۸۰ درصد فعالیت سوادآموزی متوجه زنان بوده است.

 

او گفت: سالانه بیش از ۲۵۰ هزار معلم، ۲۰۰ روز در مناطق روستایی حضور دارند که این افراد نقطه اتصال دولت با مردم هستند و تعداد دانش آموزان فنی و کاردانش در دولت تدبیر و امید ۶ برابر شده و یک هزار و ۵۰۰ هنرستان روستایی داریم.

حاجی میرزایی افزود: یک هزار و ۶ کلاس خشت و گلی در دولت تدبیر و امید، جمع آوری و هفت هزار و ۸۰۰ پروژه با مساحت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع احداث شده است.

 

او تصریح کرد: هر روز ۱۱ کلاس روستایی و در تمامی کشور ۲۹ کلاس روزانه به بهره برداری می رسد.

حاجی میرزایی بیان داشت: همزمان با افتتاح مدرسه شهید عبدالمهدی امیدی روستای جواران، ۹۱۳ پروژه روستایی با ۳ هزار و ۹۳۳ کلاس درس به مساحت ۴۲۰ هزار مترمربع مساحت و ۷۸۰ میلیارد تومان اعتبار بهره‌برداری می‌شود.

  

 

دوشنبه هر هفته ملاقات مردمی با فرماندار شهرستان رابر 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رابر،در راستای رسیدگی به مسائل و مشکلات مراجعین گرامی دوشنبه هرهفته ملاقات چهره به چهره با فرماندار رابر انجام می شود،

ازابتدای صبح امروز مراجعین باحضور در دفتر مهندس امیرحیدری#فرماندار شهرستان رابر به طرح مسائل خود پرداختند و فرماندار رابر نیز در جهت حل مشکلات و راهنمایی آنها پیگیری های لازم را بعمل آورد.

 
  

فرماندار رابر به مناسبت گرامیداشت 14 مهر روز ملی دامپزشکی پیامی صادر کرد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رابر، در این پیام آمده است :

بی تردید سلامت و بهداشت و امنیت غذایی از مقوله های بسیار مهم زندگی تمام جوامع بشری  است .

 امروزه بخش عمده ای از غذای انسانها از دام و فرآورده های دامی تامین می شود ، بر همین اساس دامپزشکی از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است .

 روز دامپزشکی فرصتی است که عموم مردم از دامنه بیکران و تنوع خدمات گستره وسیع فعالیت های دامپزشکان ، مدیران و کارکنان خدوم و زحمتکش دامپزشکی بیش از پیش آگاهی یابند .

 

دامپزشکان علاوه بر تلاش موثر درجهت کاهش الام حیوانات در حوزه پشیگیری از وقوع بیماریهای مشترک بین انسان و دام در صف اول مسئولیت قرار دارند و تاثیر علم و آگاهی و زحمات آنان در عرصه سلامت و امنیت غذایی بر هیچ جامعه و ملتی پوشیده نیست .

 

این روز ملی باید بهانه ای شود برای اینکه هر سال رویکردها و تحولات جدید عصر سلامت و امنیت غذایی و بطور کلی دامپزشکی بیشتر مورد توجه قرار گیرد .

 

ضمن تبریک و گرامیداشت این روز مهم و پر خیر وبرکت به همه دست اندرکاران وظیفه خود می دانم از تلاشها و زحمات همه کارکنان ،و دامپزشکان شریف شهرستان رابر در حال خدمت رسانی به مردم می باشند تشکر و قدردانی نمایم.

 

 امید است در تمامی مراحل زندگی و انجام ماموریتها و وظایف محوله در ضل توجهات حضرت ولیعصر (عج) بیش از پیش موفق و منصور باشید .

کرامت امیرحیدری-فرماندارشهرستان رابر

  

تجلیل از مدافعان سلامت در رابر،

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رابر،صبح امروز به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، امام جمعه رابر،آقای ایوار معاون سیاسی،امنیتی ‌اجتماعی فرمانداری رابر،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رابر و سایر مسئولین شهرستان باحضور در بیمارستان امام خمینی (ره)از مدیر،پرستاران و کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا و مدافعان سلامت این روزهای کرونایی هستند  با تقدیم شاخه گل و لوح تقدیرتجلیل بعمل آوردند.

#روابط_عمومی_فرمانداری_شهرستان_رابر