مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۶/۱۰/۱۲

وضعیت نامعلوم مالکیت اراضی کشاورزی در روستای خان رغان رابر

وضعیت نامعلوم مالکیت اراضی کشاورزی در روستای خان رغان رابر


به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ یکی از اهالی این روستا در این رابطه با بیان اینکه روستای خانه غان دارای 400خانوار و حدود 800نفر جمعیت دارد، منبع درآمد این روستا از کشاورزی است گفت: حدود 10هکتار از اراضی کشاورزی این روستا اداره منابع طبیعی بدون مجوز و بدون اینکه یکی از مالکین و ساکنین این روستا را در جریان گذارداین زمین را تصرف و در اختیاره اداره گاز نهاده است. 
فرد دیگری از اهالی این روستا با بیان اینکه شغل این مردم یا کشاورزی و یا دامداری است افزود: از وقتی که کوه این منطقه جزو منطقه حفاظت شده کردند شغل دامداری مردم خوابیدو بیشترین مردم روستا مهاجرت کردند و 10 روستا خالی از سکنه است حال که شغل ما کشاورزی است روستای ما در مسیر جاده قرار گرفته و بدون این که خسارت بدهمد از آن طرف جاده و از این طرف شرکت گاز آن را خراب کرده مردم هم نمی توانند کشاورزی کند.
وی با بیان اینکه : این زمین در سال 1342 ثبت شده و از قدیم هم جد آباد ما این زمین را کشت می کردند.
فرماندار رابر در این خصوص در روی خط خبر کرمان گفت: روستای مدعی خط انتقال گاز وصل می شود از نظر قانونی این اراضی جزو منابع ملی است اما در گذشته تحت تصرف مردم بوده در سال 84 که این برگ تخصیص صادر شده این اراضی جزو اراضی مستثنیات مردم حساب نشده حال این هم اختلاف است.
وی افزود: دوستان یک دادخواست به شعبه ویژه دهند طبق نظر دو کارشناس تعیین شده و بررسی نقشه هوایی که مثلا دهه چهل این اراضی کشت می شده و کشاورزی دایره بوده کارشناسان تشخیص بدهد را جزو مستثنیات اعلام می کند قطعا دادگاه ویژه رأی می دهد و این اراضی به مستثنیات روستا بر می گردد امااکنون جزو اراضی ملی اند.
وی در پایان گفت: دوستان از طریق شعبه ملی پیگیری کنند وثابت کنند در آن زمان کشاورزی بوده و طبق نظر کارشناسان حکم دادگاه صادر شود که این اراضی کشاورزی بوده است .
گفتنی است؛ خانه رغان، روستایی از توابع بخش هنزاء شهرستان رابر در استان کرمان است.


منبع : فرمانداری رابر


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲