مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۵/۰۶

پیام تسلیت فرماندار رابر به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع)

فرماندار رابر طی پیامی شهادت امام محمد باقر (ع) را تسلیت گفت

مهندس امیرحیدری #فرماندار  شهرستان رابر طی پیامی هفتم ذی الحجه سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر (ع) را به تمامی ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رابر این پیام به شرح ذیل است :

 

بسمه تعالی

امام محمد باقر علیه السلام فرمودند : خداوند در روز قیامت در حساب بندگانش ، به اندازه عقلى که در دنیا به آنها داده ، دقّت و باریک بینى مى کند .

 

دوران امامت امام محمد باقر ( ع ) که پر از فراز و نشیب ها و سختی های بسیار ،در آن زمان متکلمانی در جهت نفع  مقامات رسمی حکومت پدید آمده بودند که  عقاید  آن دوره را طبق مصالح مراکز قدرت خلافت خویش شرح و تفسیر می نمودند و تعلیمات قرآنی و مسأله امامت و ولایت ، که پس از واقعه عاشورا ، افکار بسیاری از حق طلبان به حقانیت آل علی ( ع ) متوجه شده بودند ، را به انحراف کشاند .

 

و با  جعل  احادیث به نفع دستگاه حاکم موجبات تزلزل در حکومت را فراهم کردند اما امام محمد باقر ( ع ) از موقعیت مساعد روزگار سیاسی ، برای نشر تعلیمات اصیل اسلامی بهره گرفتند  و دانشگاه تشیع و علوم اسلامی را پایه ریزی نموده و به تربیت شاگردانی پرداختند که وارثان حقیقی تعالیم پیامبر ( ص ) بودند و  به همین جهت محضر امام باقر ( ع ) مرکز علماء و خطیبان بنام بود که در مکتب تربیتی امام باقر ( ع ) علم و فضیلت آموختند و به نشر آن همت گماردند .

 

اینجانب به نوبه خود شهادت مولای پنجم شیعیان آقا باقرالعلوم (ع)  را به محضر امام زمان (عج) و همشهریان شریف در شهرستان رابر و هموطنان در ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و امیدوارم همگان با بهره وری از فرهنگ ناب و هستی بخش اهل بیت علیهم السلام ، از برکت لایزال معصومین و ائمه طاهرین متنعم گردند .

کرامت امیرحیدری -فرماندار شهرستان رابر


منبع : فرمانداری رابر


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲