به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رابر، صبح امروز پنج شنبه نوزدهم آبان ماه سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رابر به ریاست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با دستور کار برنامه ریزی پیرامون هفته کتاب با حضور اعضای انجمن برگزار شد . در این جلسه علیمرادی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ضمن بیان سخنانی از بزرگان دین در باب اهمیت کتاب و کتابخوانی، گفت: توجه به مقوله کتاب و برگزاری نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان رابر، کتابخوانی نباید منحصر به یک هفته در طول سال باشد و برای پیشرفت جامعه باید این موضوع دغدغه همیشگی مسئولین باشد.
افضلی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان  با تاکید بر  فواید مطالعه کتاب  بیان کرد : بین پیشرفت فرهنگ، اقتصاد، سیاست و توسعه فردی و اجتماعی با سطح مطالعه مردم رابطه‌ای مستقیم وجود دارد؛ و دلیل موفقیت جوامع پیشرفته افزایش سطح مطالعه افراد می باشد .
افضلی همچنین اظهار داشت:  این اداره در کنار کتابخانه های شهرستان به طور جد پیگیر افزایش رشد سرانه مطالعه کتب غیر درسی مفید به ویژه در بین کودکان و نوجوانان است و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی کند. .
در ادامه جهانشاهی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رابر به ارائه گزارشی از عملکرد یکساله این اداره در حوزه های مختلف فرهنگی،اداری،فنی و عمرانی  پرداخت و خواستار توجه جدی مسئولین به مقوله کتاب و کتابخوانی شد.